Important message icon

23.05 on Seesami Rakvere ja Jõhvi kontorid suletud!

Mida teha, kui pereliige reisil haigestub või õnnetusse satub?

28.03.2016 Seesam
Mida teha, kui pereliige reisil haigestub või õnnetusse satub?

46% uuringus osalenud lastega peredest usub, et reis võib enda või pereliikme haigestumise tõttu ära jääda, samas kui vallaliste ja lasteta reisijate arvates on selle riski tõenäosus vaid 28%. Kuidas aga käituda, kui mõni pereliige reisi ajal haigestub või õnnetusse satub ning olete sunnitud arstiabi otsima või sootuks reisi katkestama?

Seesami reisikindlustuse tootejuht Jonatan Jõks selgitas, et kindlustuselt abi saamiseks on eelkõige oluline kõik toimunuga seotud dokumendid, tõendid, arved ja ostutšekid alles hoida.

„On arusaadav, et pereliikme haigestumise või õnnetuse korral keskendutakse eelkõige kannatanule ning paberimajandus tundub sel hetkel väheoluline, kuid reisimisel tasuks juba sisse harjutada tava, et kõiki dokumente tuleb alles hoida, et hiljem oleks juhtunut kindlustusele lihtne tõestada ning hüvitise saamist kiirendada,“ rääkis Jõks.

Perega reisides tuleb reisikindlustus vormistada kõikidele pereliikmetele ning jälgida, et kindlustuskaitsete summad oleks piisavalt suured. Reisides Euroopa piires tasuks enne reisi eesti.ee riigiportaalis vormistada Euroopa Ravikindlustuskaart, millega on õigus saada arstiabi EL territooriumil asuvates riiklikes meditsiiniasutustes, kuid tuleb silmas pidada, et ravikindlustuskaart ei kehti erakliinikutes, samuti tuleb ise tasuda haigla visiidi- ja voodipäevatasusid ning ravimite kulu.

„Lastega reisides võiks juba enne reisi välja selgitada, kus asuvad reisisihtkohas olulisemad punktid, nagu näiteks apteek ja arstiabi. Lisaks soovitame läbi lugeda, välja printida ning kaasa võtta kõik reisikindlustusega seotud dokumendid, et saaks kohe järele vaadata, kuidas kindlustusjuhtumi puhul käituda ning blankette vajadusel juba kohapeal täita,“ rääkis Jõks.

Käitumine reisi ajal õnnetusjuhtumi või haiguse korral:

Reisi ajal tehtud ravikulude hüvitamiseks esitage:

Uudised

Kõik uudised
Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid
22.05.2024 Marit Raag

Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid

Seesami läbiviidud uuringust selgus, et pea pooled eestimaalased oleksid enda sõnul motiveeritumad töötajad, kui tööandj...

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%
10.05.2024 Deividas Raipa

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%

Baltikumi juhtiv kindlustusettevõte Compensa Vienna Insurance Group jätkas 2023. aastal oma varasemat kasvu. Ettevõtte k...

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!
11.04.2024 Liljan Männiste

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!

Alates märtsist on Rimi lojaalsusprogrammi klientidel suurepärane võimalus osta mitmeid Seesami kindlustustooteid tavahi...