Mida teha, kui pereliige reisil haigestub või õnnetusse satub?

28.03.2016 Seesam
Mida teha, kui pereliige reisil haigestub või õnnetusse satub?

46% uuringus osalenud lastega peredest usub, et reis võib enda või pereliikme haigestumise tõttu ära jääda, samas kui vallaliste ja lasteta reisijate arvates on selle riski tõenäosus vaid 28%. Kuidas aga käituda, kui mõni pereliige reisi ajal haigestub või õnnetusse satub ning olete sunnitud arstiabi otsima või sootuks reisi katkestama?

Seesami reisikindlustuse tootejuht Jonatan Jõks selgitas, et kindlustuselt abi saamiseks on eelkõige oluline kõik toimunuga seotud dokumendid, tõendid, arved ja ostutšekid alles hoida.

„On arusaadav, et pereliikme haigestumise või õnnetuse korral keskendutakse eelkõige kannatanule ning paberimajandus tundub sel hetkel väheoluline, kuid reisimisel tasuks juba sisse harjutada tava, et kõiki dokumente tuleb alles hoida, et hiljem oleks juhtunut kindlustusele lihtne tõestada ning hüvitise saamist kiirendada,“ rääkis Jõks.

Perega reisides tuleb reisikindlustus vormistada kõikidele pereliikmetele ning jälgida, et kindlustuskaitsete summad oleks piisavalt suured. Reisides Euroopa piires tasuks enne reisi eesti.ee riigiportaalis vormistada Euroopa Ravikindlustuskaart, millega on õigus saada arstiabi EL territooriumil asuvates riiklikes meditsiiniasutustes, kuid tuleb silmas pidada, et ravikindlustuskaart ei kehti erakliinikutes, samuti tuleb ise tasuda haigla visiidi- ja voodipäevatasusid ning ravimite kulu.

„Lastega reisides võiks juba enne reisi välja selgitada, kus asuvad reisisihtkohas olulisemad punktid, nagu näiteks apteek ja arstiabi. Lisaks soovitame läbi lugeda, välja printida ning kaasa võtta kõik reisikindlustusega seotud dokumendid, et saaks kohe järele vaadata, kuidas kindlustusjuhtumi puhul käituda ning blankette vajadusel juba kohapeal täita,“ rääkis Jõks.

Käitumine reisi ajal õnnetusjuhtumi või haiguse korral:

Reisi ajal tehtud ravikulude hüvitamiseks esitage:

Uudised

Kõik uudised
Jaanipäev tulekul: vindise peaga rooli istudes jääb sõiduk ilma kaskokaitsest 
20.06.2024 Rasmus Parve

Jaanipäev tulekul: vindise peaga rooli istudes jääb sõiduk ilma kaskokaitsest 

Lisaks üle lõkke hüppamisele, ujumisele ja grillimisele on autojuhtimine see tegevus, mis alkoholi koosmõjul põhjustab i...

Liikluskindlustusest uunikumi kaitsmiseks ei piisa
12.06.2024 Jonatan Jõks

Liikluskindlustusest uunikumi kaitsmiseks ei piisa

Kuigi suveks garaažist välja aetud uunikumidega seotud liikluskahjude põhjused on sarnased tavaliste sõiduautodega, kuju...

Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid
22.05.2024 Marit Raag

Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid

Seesami läbiviidud uuringust selgus, et pea pooled eestimaalased oleksid enda sõnul motiveeritumad töötajad, kui tööandj...