Important message icon

23.05 on Seesami Rakvere ja Jõhvi kontorid suletud!

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal brutokindlustusmakseid Baltikumis 22% võrra

05.05.2023 Deividas Raipa
Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal brutokindlustusmakseid Baltikumis 22% võrra

Möödunud aastal kasvasid Compensa Vienna Insurance Groupi brutokindlustusmaksed Baltikumis 21,6%, küündides 208,6 miljoni euroni. Leedus ulatus kindlustusmaksete maht 93 miljoni, Lätis 65,8 miljoni ja Eestis 49,8 miljoni euroni. Ettevõtte turuosa püsis Baltikumis 11,2% juures.

„Kuigi muutunud geopoliitiine olukord on tugevalt mõjutanud majandust, finantsturge ning ka kindlustusvaldkonda, õnnestus meil möödunud aastal olukorraga hästi kohaneda ja seitsmendat aastat järjest ka kasvu näidata, täites samal ajal oma strateegiaprogrammi „Compensa 24“. Ületasime eesmärgid tänu ettevõtte keskendunud ja professionaalsetele töötajatele ning muidugi lojaalsetele klientidele. Hetkel mõjutavad välised tegurid kindlustusäri küll üha vähem, ent jälgime siiski pidevalt olukorda, et vajadusel muutusteks valmis olla, “ ütles Compensa Vienna Insurance Groupi juhatuse esimees Deividas Raipa.

Kui 2021. aastal oli Compensa Vienna Insurance Groupi maksueelne kasum Baltikumis 8 miljonit eurot, siis aasta hiljem 3,8 miljonit. Raipa sõnul mõjutas kasumi langust eelkõige rekordiline inflatsioon, mis mõjutas otseselt nõuete suurust. Hinnatõus mõjutas lisaks nõuetele ka kindlustusmakseid ja nõuete halduskulusid. 

“Kuigi ettevõtte jaoks on oluline saavutada kasvu ja kasumlikkuse eesmärke, on meie kohustused kodumajapidamiste ja ettevõtete ees seoses hüvitiste väljamaksmisega sama olulised. On hädavajalik, et jääksime stabiilseks ja usaldusväärseks partneriks igas olukorras. Seetõttu on meie roll ekspertidena ja nõustajatena praeguses majanduslikus olukorras veelgi olulisemaks muutunud,” ütles Deividas Raipa.

Compensa Vienna Insurance Group lahendas eelmisel aastal Baltikumi klientide nõudeid summas üle 128 miljoni euro, mis oli 29,7 miljoni euro võrra rohkem kui 2021. aastal. Kõige märkimisväärsem kasv toimus tervishoiu ja transpordi segmendis, kuid kõige suuremad rahuldatud nõuded ulatusid 1,6 miljoni euroni Leedu varakindlustuse segmendis.

2022. aastal olid Compensa Vienna Insurance Groupi kõige olulisemad ja kiiremini kasvavad segmendid tervise-, vara- ja transpordikindlustus. Tervisekindlustus oli jätkuvalt suurima kasvuga segment, kasvades poole võrra. Paljudes ettevõtetes on tervisekindlustus üks väärtuspakkumise osasid ning teatud tööstusharudes on see kujunenud lausa turustandardiks. See viis 2022. aastal tervisekindlustuse turul peaaegu 40% kasvuni. Varakindlustuse segment oli 24,4% kasvuga teisel kohal ning Compensa Vienna Insurance Group säilitas Balti riikides ärikinnisvara valdkonnas 21% turuosaga juhtpositsiooni. Paljud varakindlustuse valdkonna kliendid järgisid soovitust suurendada kindlustussummasid, kaitstes end täies ulatuses ja vältides alakindlustatuse riski. Transpordikindlustuse segment kasvas eelmisel aastal 16,1%.

Compensa Vienna Insurance Groupi ainuaktsionäri Vienna Insurance Groupi kindlustusmaksete kogumaht tõusis 2022. aastal 12,6 miljardi euroni (+14,1%) ja kontserni kasum enne maksustamist 562 miljoni euroni (+10%).

Compensa Vienna Insurance Group on Leedus registreeritud kahjukindlustusselts, millel on filiaalid Lätis ja Eestis. Eestis tegutseb ettevõte kaubamärgi Seesam kindlustus all.

Uudised

Kõik uudised
Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid
22.05.2024 Marit Raag

Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid

Seesami läbiviidud uuringust selgus, et pea pooled eestimaalased oleksid enda sõnul motiveeritumad töötajad, kui tööandj...

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%
10.05.2024 Deividas Raipa

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%

Baltikumi juhtiv kindlustusettevõte Compensa Vienna Insurance Group jätkas 2023. aastal oma varasemat kasvu. Ettevõtte k...

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!
11.04.2024 Liljan Männiste

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!

Alates märtsist on Rimi lojaalsusprogrammi klientidel suurepärane võimalus osta mitmeid Seesami kindlustustooteid tavahi...