Important message icon

23.05 on Seesami Rakvere ja Jõhvi kontorid suletud!

Seesam annab nõu: kuidas ära hoida äikesekahjusid

26.09.2022 Dagmar Gilden
Seesam annab nõu: kuidas ära hoida äikesekahjusid

Kolmekümmet pügalat ületavad termomeetrinäidud rõõmustavad küll puhkajaid, kuid kuum suvepäev võib kaasa tuua ka kõuemürina ja välgunooled. Et ära hoida äikesekahjusid tervisele ja varale, jagab nõu Seesam kindlustuse tootejuht Dagmar Gilden.

Gildeni sõnul jagunevad äikesekahjud laias laastus kahesugusteks. Vähem, kuid siiski igal aastal esineb selliseid kahjusid, mida põhjustab äikese tabamus hoone või rajatise pihta. Need olukorrad on reeglina tõsisemad ja tekkida võib ka tulekahju. On olnud juhtumeid, kus äikesest põhjustatud ülepinge tõttu hävib tulekahjus kogu hoone.

Teised ja oluliselt arvukamad on need juhtumid, mis tekivad äikese kaudse mõju tõttu – näiteks äikesetormist tingitud pingekõikumiste või elektrikatkestuste tagajärjel. Sel juhul saavad kahju kodus olevad kodumasinad või -elektroonika, aga ka hoonet teenindavad seadmed, näiteks soojuspumbad. 

Kodutehnika kõrval on äike suureks ohuks ka suurte ja vanade puude läheduses asuvatele autodele ja objektidele. „Äikesega kaasnevad sageli tugevad tormituuled, mis kipuvad puid murdma ja lahtisi esemeid lennutama - seega tasub elektroonika päästmise kõrval üle vaadata ka see, kuhu on pargitud auto ja kas väljas pole lahtist aiamööblit,“ paneb Gilden südamele. Ta toob näiteks juhtumi, mil äikesetormi ajal murdus krundil asuv saarepuu ja langes elumaja katusele, purustades magamistoa katuseakna ning muljudes katuseplekki. Kannatada sai ka maja fassaad. Purunenud aknast sadas tuppa paduvihma, mis rikkus toa siseviimistlust ja veekahjustusi sai koduelektroonika. „See oli näide, kus üks asi viib teiseni ja põhjustab kokkuvõttes suure varakahju,“ meenutas Seesami esindaja.

2021. aastal registreeris Seesam kindlustus 50 äikesega otseselt seotud kahju, käesoleva aasta pisut enam kui seitsme kuu jooksul on neid 30. Kaudselt äikese tekitatud kahjusid on siiski kordades rohkem. Suurim äikesejärgse kahju hüvitis ulatus Seesamil eelmisel aastal 6000, sel aastal 4000 euroni. „Kuid tänavune augustikuumus ja sellega seotud äikeseoht võib pilti veel muuta,“ lisas tootejuht.

Et tervis ja kodune vara oleks äikese eest kaitstud, jagab Seesami esindaja kahjude ennetamiseks nõuandeid.

Uudised

Kõik uudised
Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid
22.05.2024 Marit Raag

Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid

Seesami läbiviidud uuringust selgus, et pea pooled eestimaalased oleksid enda sõnul motiveeritumad töötajad, kui tööandj...

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%
10.05.2024 Deividas Raipa

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%

Baltikumi juhtiv kindlustusettevõte Compensa Vienna Insurance Group jätkas 2023. aastal oma varasemat kasvu. Ettevõtte k...

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!
11.04.2024 Liljan Männiste

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!

Alates märtsist on Rimi lojaalsusprogrammi klientidel suurepärane võimalus osta mitmeid Seesami kindlustustooteid tavahi...