Important message icon

23.05 on Seesami Rakvere ja Jõhvi kontorid suletud!

Rattad on varguste eest kõige kaitsetumad trepikojas ja koridorides

30.09.2020 Kristel Kobi
Rattad on varguste eest kõige kaitsetumad trepikojas ja koridorides

Koos soojade ilmade naasmisega on täies hoos ka rattahooaeg – tasub meeles pidada, et lisaks ratturitele muutuvad neil hetkedel aktiivsemaks ka rattavargad, kes veel enne välihooaja lõppu lihtsat teenistust leida proovivad. Kindlustusandja jagab kõige värskemat vargusstatistikat ning annab nõu, kuidas oma ustavat kaaslast kõige paremini kaitsta.

“Meie kindlustusstatistika näitab, et vastupidiselt levinud arvamusele on rattad kõige kaitsetumad mitte poe ees või avalikus rattaparklas, nagu tihti arvatakse, vaid enamasti viiakse rattaid minema sõna otseses mõttes koduukse tagant koridorist,” toob välja Seesami varakindlustuse valdkonnajuht Kristel Kobi. “Selliste varguste puhul paistab silma, et inimesed peavad nii oma kortermaja inimesi kui ka välisust piisavalt usaldusväärseks ja rattaid hoitakse mugavalt koridorides nii lukustatult kui ka lukustamata. Samas on suurte kortermajade trepikodadesse suhteliselt lihtne sisse pääseda, sest naabreid nägupidi ei tunta,” sõnab ta.

Statistikat kinnitab ka politseile laekunud rattavarguste info, mille alusel pannakse kõige rohkem rattavargusi toime just trepikodadest ja koridoridest. Järgnevad tänavale, parklasse või lahtisesse hoovi jäetud rataste vargused. Alles seejärel leiab tabelist keldri, kõrvalhooned ning garaažid. Rattavargused tänavatelt või kõrvalhoonetest domineerivad eelkõige väiksemates asulates.

“Jättes ratta trepikotta – eriti sellisele kohale, kus ratast on läbi akna juba tänavale märgata – on see kindel viis vargaid külla kutsuda,” hoiatab kindlustusandja ja selgitab, millised on turvalised põhimõtted, millest oma ratta varguse eest kaitsmisel lähtuda.

Pigem rahvarohke tänav kui vaikne nurgatagune

Möödakäivad inimesed ja oht jääda oma tegevusega turvakaamera filmilindile muudavad vargad ärevaks. Kõige parem on kinnitada ratas spetsiaalsesse rattaparklasse, kus isegi enda luku olemasolu pole vajalik. Tihti on parklatel turvakaamera valvas pilk peal ning ka inimesi rohkem möödumas, mistõttu on vargad pelglikumad tegutsema. Kui rattaparklat läheduses ei ole, siis vali mõni post või muu sobiv koht soovitavalt käidavamas kohas ja valgustusposti läheduses. 

Kvaliteetne rattalukk tuleb õigesti paigaldada

Kui läheduses ei paista ühtki rattahoidjat ega -parklat, siis on Kobi sõnul hea variant kinnitada oma ratas tänavavalgusti või liiklusmärgi külge. Kinnitamisel veendu, et viimane oleks korralikult maa või betoonaluse sees, vastasel juhul on ratast väga lihtne posti küljest lahti saada. Levinud viga on kinnitada lukk ümber ratta, unustades kinnitada raam. Sellisel juhul võtab varas ratta ülejäänud osade küljest lahti, võtab jalgratta kaasa, aga ratta jätab lihtsalt sinnapaika. Ideaalne asukoht lukustamiseks on kinnitada ratas keskosast, sadulast allpool. Nii on lukule kõige raskem ligi pääseda.

Lukusta ratas ka kodustes hoiupaikades!

Arusaadavalt ei tundu ahvatlev porist ratast viienda korruse korterisse tarida, kuid kindlasti ei tohiks seda ainuüksi seepärast kaitsetuna trepikotta jätta. Lisaks piiravad kortermajade koridorides rataste hoidmist tuletõrje-eeskirjad ja pidev oht, et keegi naabritest peaks välisukse kogemata lahti unustama. Kas hoiad ratast keldris, garaažis või mujal – igatahes peaks ka kodus ratta lukku panema. Et varastele töö võimalikult keeruliseks muuta, võib selleks meisterdada tugevama ankru, mille külge ratas kinnitada.

“Seesamis on jalgrattad hüvitatavad kodukindlustuse alt ning kallihinnaliste rataste puhul tasub igal juhul kindlustusandjat sellest eraldi teavitada ja vajadusel lisakaitse sõlmida. Isegi, kui politsei avastab varguse toimepanija, ei pruugi nad ratast enam kätte saada. Keskmine kahju jääb reeglina 600 euro juurde, aga veel hiljuti registreerisime vargusjuhtumi, kus kodunt viidi 8000 eurot maksev sportratas,” tõi Kobi näite hinnalise ratta vargusest.

Uudised

Kõik uudised
Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid
22.05.2024 Marit Raag

Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid

Seesami läbiviidud uuringust selgus, et pea pooled eestimaalased oleksid enda sõnul motiveeritumad töötajad, kui tööandj...

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%
10.05.2024 Deividas Raipa

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%

Baltikumi juhtiv kindlustusettevõte Compensa Vienna Insurance Group jätkas 2023. aastal oma varasemat kasvu. Ettevõtte k...

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!
11.04.2024 Liljan Männiste

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!

Alates märtsist on Rimi lojaalsusprogrammi klientidel suurepärane võimalus osta mitmeid Seesami kindlustustooteid tavahi...