Important message icon

23.05 on Seesami Rakvere ja Jõhvi kontorid suletud!

Pullid basseinis ja teisi kiuslikke loomi, kes kindlustusseltsi kimbutavad

22.10.2016 Dagmar Gilden
Pullid basseinis ja teisi kiuslikke loomi, kes kindlustusseltsi kimbutavad

Viimase poole aasta jooksul on tulnud Seesam kindlustusel lisaks teistele loomadega seotud juhtumitele tegeleda nii autot sarvede sügamiseks kasutanud pullvasikatega kui ka turisti rünnanud ahvidega.

 „Kevadel jooksevad autode ette segaduses noorloomad ja pimedaski peaks autojuht sõidukiiruse hoolikalt valima, et jõuaks kokkupõrget loomaga vältida ja kahjud miinimumini viia. Suhteliselt tavapärane on ka juhtum, kui hiire teravaid hambaid saab tundma mõni elektrijuhe,“ tutvustas kindlustusele tuttavaid olukordi Seesami varakindlustuse tootejuht Dagmar Gilden.

Igal aastal tuleb aga tavalisemate kindlustusjuhtumite kõrval tegeleda ka täiesti ootamatute ja uskumatute lugudega.

Merisiilik jalas ja pullvasika sarved autot kraapimas

Sel suvel saabus Seesamile teade seitsmest pullvasikast, kes põhjustasid suure kasko kahju maja ees seisnud autole. „Pere läks maale ja parkis auto pahaaimamatult tavapärasele kohale. Järgmisel hommikul nägid nad aknast, kuidas seitse pulli vahtisid rumalate nägudega ümber auto. Ilmselt olid nad aedikust välja saanud, leidnud auto, mille peegeldusest end siis imetleda ja nö vastasega võitlusesse asunud. Masinalt oleks nagu kudumisvarrastega värvi maha kraabitud. Sajad jooned looklesid üle auto külgede,“ jutustas Gilden ja lisas, et poleerimine siin ei aidanud ning kasko kahju oli suur.

Pullid on ennegi kindlustusele häda kaela toonud, kui leidsid jalutuskäigule minnes külamehe hoovist basseini ja tahtsid ilmselt janu kustutada, kuid maandusid kõik basseinis. „Pullid ei ole teadupärast kerged loomad ning kindlustusel tuli basseiniomanikule hüvitada kopsakas varaline kahju - 4900 eurot,“ rääkis kindlustusspetsialist.

Reisikindlustuse raames oleme pidanud hüvitama kurjade ahvide hammustusele järgnenud ravikulud, sest need hambad ei ole puhtamate killast ning kannavad endas mitmeid haiguseid ja baktereid. Valus ja ohtlik on ka soojamaa reisi nautivale inimesele merisiiliku peale astumine. Viimasel on haprad okkad, mis murduvad ning jäävad kudedesse kinni. Mõnel liigil on ka mürginäärmed, mis võivad mitmeid tunde mürki eritada ning vajavad seetõttu kohest eemaldamist,“ rääkis Gilden ravikulude hüvitamist nõudnud juhtumitest. 

Kahjukäsitlusosakonna juht Ly Jõhvik lisab omalt poolt, et praegu on tee ääred täis allaaetud kährikuid, kes valmistuvad talveuneks ja muutuvad nii rasvavaru suurenemise kui uneaja lähenemise tõttu aeglasemateks. Lisaks algab oktoobrist ajujaht ja siis on jahimeeste eest põgenevaid või lihtsalt paugutamisest häiritud loomi teedel kindlasti palju ringi jooksmas.

Uudised

Kõik uudised
Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid
22.05.2024 Marit Raag

Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid

Seesami läbiviidud uuringust selgus, et pea pooled eestimaalased oleksid enda sõnul motiveeritumad töötajad, kui tööandj...

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%
10.05.2024 Deividas Raipa

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%

Baltikumi juhtiv kindlustusettevõte Compensa Vienna Insurance Group jätkas 2023. aastal oma varasemat kasvu. Ettevõtte k...

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!
11.04.2024 Liljan Männiste

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!

Alates märtsist on Rimi lojaalsusprogrammi klientidel suurepärane võimalus osta mitmeid Seesami kindlustustooteid tavahi...