Important message icon

23.05 on Seesami Rakvere ja Jõhvi kontorid suletud!

Parklates saab viga paarkümmend inimest aastas

12.03.2017 Jaanika Käärst, Ly Jõhvik
Parklates saab viga paarkümmend inimest aastas

Igal aastal saab parklate liikluskindlustusjuhtumites kannatada keskmiselt paarkümmend inimest. Sealhulgas sai eelmisel aastal viga 8 jalakäijat.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi tarbijahariduse valdkonnajuhi Jaanika Käärsti sõnul olid ligi 13 000 liikluskindlustuse juhtumit eelmisel aastal seotud parkimisega. “Paari aastaga on parklates toimunud liikluskindlustusjuhtumite arv järk-järgult tõusnud. Kui 2014. aastal oli osakaal kõikidest liikluskindlustusjuhtumitest 32%, siis 2016. aastal oli see juba 37%. Eestis toimunud parkimisjuhtumite kogukahju oli 2016. aastal umbes 10 miljonit eurot, mis on viiendik kõigist Eestis toimunud juhtumite kahjust,” lausus Käärst.

Kõige enam parklates toimuvaid liikluskindlustusjuhtumeid registreeritakse kaubanduskeskuste parklates. Need parklad ei vasta linnatänavate standardile, vaid on joonitud kitsamaks, et rohkem inimesi kaubanduskeskusesse pääseks. Nii seatakse ohtu inimeste vara ja turvalisus.

Seesam kindlustuse kahjukäsitluse osakonnajuht Ly Jõhvik võttis kokku parklates toimunud liikluskindlustusjuhtumite põhjused: “Peamiselt domineerib ustega teise auto vigastamine ning parkimiskohta sisse-väljasõit ja selle käigus teise auto vigastamine. Samuti tehakse ootamatuid manöövreid üle parkimisjoonte. Autost väljudes aga liigutakse jalakäijana autode vahel hoolimatult ja eiratakse liiklusreegleid.”

Jõhvik kommenteeris, et 2016. aasta jooksul oli Seesam kindlustuses otseselt parklatega seotud hüvitatud kahjujuhtumeid kokku 141 kogusummas 131 700 eurot. Lisaks oli kaskokindlustuses 304 juhtumit, kus kahju toimumise koht polnud teada ja tegemist oli tundmatu sõiduki poolt tekitatud kahjuga. Enamikel juhtudel olid vigastused väikesed – uksega põhjustatud kahjud, põrkeraudade või külgede kriipimised. Siiski toimus ka juhtum, kus parklas tagurdas auto otsa kõndimisraami kasutanud inimesele.

Eesti Liikluskindlustuse Fond plaanib koostöös Tallinna Transpordiametiga teavituste tegemist, et hoiatada inimesi nende vara ja turvalisuse võimalikust kahjustada saamisest parklates.

Uudised

Kõik uudised
Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid
22.05.2024 Marit Raag

Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid

Seesami läbiviidud uuringust selgus, et pea pooled eestimaalased oleksid enda sõnul motiveeritumad töötajad, kui tööandj...

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%
10.05.2024 Deividas Raipa

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%

Baltikumi juhtiv kindlustusettevõte Compensa Vienna Insurance Group jätkas 2023. aastal oma varasemat kasvu. Ettevõtte k...

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!
11.04.2024 Liljan Männiste

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!

Alates märtsist on Rimi lojaalsusprogrammi klientidel suurepärane võimalus osta mitmeid Seesami kindlustustooteid tavahi...