Important message icon

Viljandi kontori külastamine 17.06 – 02.07.2024 ainult eelneval kokkuleppel, tel. 506 9185!

Liikluskindlustus

Liikluskindlustus

Hoolimata ettevaatlikust sõidustiilist ja turvanõuete järgimisest võib iga autojuht põhjustada liiklusõnnetuse, mille käigus võivad teised sõidukid ja isikud viga saada. Liikluskindlustus hüvitab teisele osapoolele tekkiva kahju, et see ei jääks sinu kanda. Seetõttu on liikluskindlustus kohustuslik kõikidele liikluses kasutatavatele sõidukitele ning seda reguleerib Liikluskindlustuse seadus

Kui sinu auto on veidi vanem või sa kaskot ei soovi/ ei saa, siis pakume ka laiendatud liikluskindlustust Liiklus+, mis korvab ka liiklusõnnetuse põhjustanud sõiduki kahjud. Vaata lähemalt Liiklus+ kohta.

Teave

Roheline kaart ehk rahvusvaheline liikluskindlustuse poliis

Euroopa Majanduspiirkonnast väljapoole liigeldes peab roheline kaart kaasas olema, et tõendada liikluskindlustuse kehtivust välismaal.

Rohelist kaarti ehk rahvusvahelist liikluskindlustuse poliisi on vaja nendes riikides: Ukraina, Suurbritannia, Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldova, Montenegro, Serbia, Tuneesia, Türgi.

 

Roheline kaart trükitakse valgele paberile.

 • Sisenedes iseteenindusse, saad kehtiva liikluskindlustuse poliisi korral rohelise kaardi ise alla laadida ja välja printida.
 • E-poe kliendile saadetakse rohelise kaardi pdf fail automaatselt e-postile koos teiste dokumentidega.
 • Kui annad oma soovist teada siin või kirjutad seesam@seesam.ee, saadame pdf dokumendi, mille võib kodus ise printida.
 • Kui puudub printimise võimalus ja annad oma soovist varakult teada, saad väljatrükile ka Seesami kontorisse järele tulla või saadame selle tavaposti teel.

Liikluskindlustuse lepingutüübid

Liikluskindlustust ostes on võimalik valida kahe erineva lepingutüübi vahel – Automaatselt pikenev leping  ja Ühekordne leping.

 • Automaatselt pikenev leping on kõige mugavam variant – leping on automaatselt pikenev, seega ei pea ise meeles pidama oma lepingu kehtivusaega. Sellise lepingutüübi puhul puudub risk, et lepingu pikendamise unustamisega jääb sõiduk ilma kehtiva liikluskindlustuseta. Automaatsel pikendamisel saadame arve kohe koos lepinguga. Juhul kui pikendusperioodiks puudub vajadus, siis teavita meid enne perioodi algust.
 • Ühekordne leping sobib sõidukitele, mis ei osale liikluses aastaringselt. Leping ei pikene automaatselt ning lepingu lõppedes saad ise otsustada, kas soovid kindlustuslepingut jätkata või mitte. Uue perioodi arve väljastatakse, kui annad oma soovist Seesami müügiesindajale teada nt telefoni või e-kirja teel. Kehtiva lepingu puudumise ajal ei tohi sõidukit liikluses kasutada.

Liikluskindlustuse kehtivus

Liikluskindlustuse kehtivust saate kontrollida siit ja oma kahjude ajalugu siit. Sõiduki liikluskindlustuse kindlustuskaitse kontrolliks tuleb sisestada sõiduki registreerimismärk või lepingu number, kuupäev ja kehtivusala. Vastuseks kuvatakse info, mis ajast on viimane leping kehtiv, lepingu kehtivusala ning teave lepingu jõusoleku kohta.

 

Liikluskindlustus kehtib:

 • Eestis
 • Euroopa Majanduspiirkonna (sealhulgas Euroopa Liidu) riikides ja Šveitsis
 • väljaspool Euroopa Majanduspiirkonda teistes rohelise kaardi riikides 

Paberkandjal liikluskindlustuse lepingut ei pea Eestis liigeldes kaasas kandma, kuna kindlustuskaitse olemasolu kontrollitakse elektroonselt liikluskindlustuse registrist.

Euroopa Liidu liikmesriikides, Norras, Islandil, Šveitsis ja Serbias liiklemiseks piisab, kui on kaasas liikluskindlustuse poliis. Muudes rohelise kaardi riikides liiklemiseks on vajalik kaasas kanda rohelist kaarti.Auto müümine

Paljudele klientidele tuleb üllatusena, et peale sõiduki müüki ei saa enam ise kehtivat liikluskindlustust lõpetada. See tuleneb seadusest - koos omaniku vahetumisega lähevad uuele omanikule üle kõik õigused ja kohustused, sh liikluskindlustus.

 

Hea teada:

 • Kui sõiduk on juba müüdud ja eelnevalt poliisi ei ole katkestatud, läheb kasutamata perioodi eest ettemakstud raha üle uuele omanikule.
 • Kui Maanteeameti registri andmetel on sõidukil uus omanik, siis liikluskindlustuse poliisi muudatusi saab teha ainult uus omanik.
 • Kui saadad meile avalduse lepingu lõpetamiseks, võib katkestamine aega võtta mitu tundi ning töövälisel ajal kauemgi.
 • Soovituslik on arvestada kindlustuse ettemaks osana müügihinnast.