Important message icon

23.05 on Seesami Rakvere ja Jõhvi kontorid suletud!

Kindlustus annab nõu: kuidas ennetada tormikahjusid

28.11.2022 Kristel Kobi
Kindlustus annab nõu: kuidas ennetada tormikahjusid

Sügisel lendavad lisaks lehtedele nii puud kui katused ja tormiilm võib lisaks enda varale ootamatut kahju tuua ka naabritele. Seesam kindlustuse varakahjude valdkonnajuht Kristel Kobi selgitab, kuidas tuulisteks ilmadeks valmis olla ja soovimatuid tagajärgi vältida.

Kobi sõnul on 2022. aasta olnud tormikahjude rohke: selle aasta kaheksa kuuga on Seesam kindlustus hüvitanud 60 protsenti rohkem kahjujuhtumeid kui samal perioodil möödunud aastal. „Suurim hüvitis oli 16 000 eurot ja seda just katusevahetuse eest. Suurte kulude tõttu tuleks katuse peale mõelda aastaringselt. Kui varasematel aastatel on jäänud silma mingid perioodid, kus tormiga seotud kahjusid on rohkem, siis sel aastal paistab, et torme on olnud stabiilselt igal kuul,“ lisab ta.

Peamised süüdlased: puud, katused ja elektrikatkestused

Tormi poolt otseselt tekitatud kahjudest suurima hulga moodustavad need, kus puu kukub piirdeaiale või kinnistul asuvale hoonele. Samuti räsib torm katuseid ja seetõttu võib vihmavesi sattuda tuppa, kahjustades nii siseviimistlust kui ka kodust vara. 

Puude kukkumisest võivad kahju saada nii sõidukid kui abihooned. „Meenub juhtum, kus puu kukkus peale suuremõõdulisele abihoonele, mis praktiliselt hävis. See tõi kaasa märkimisväärsed ehituskulud,“ tõi Kobi näite kinnistuomaniku jaoks ootamatust olukorrast. Ta märkis, et kuni 20-ruutmeetrised abihooned on koos kodukindlustusega automaatselt kaitse all, kuid suuremad vajavad eraldi kindlustamist.

Kaudsed kahjud on kõige sagedamini seotud tormist tingitud elektrikatkestustega, mis rikuvad kodumasinaid ja kütteseadmeid.

Kukkuvad puud ja lendavad esemed tekitavad vastutuse ka teiste vara ees

Tuleb kindlasti meeles pidada, et ohuks ei ole mitte ainult enda autole või majale kukkuvad puud, vaid risk ka kellegi teise varale kahju põhjustada. 

Tuleb ette ka lendu läinud katuseid. „Meenub juhtum, kui abihoonel lendas tormiga katus pealt ära ning kahjustada said kolm naaberhoovis seisnud autot. Vahepeal näis, et vastutuskindlustuse summast võib isegi puudu jääda - kahju oli nii suur,“ meenutab Kobi. 

Krundilt või rõdult võivad ka kõiksugu muud asjad lendu tõusta. „Ettevaatlik tuleb olla batuutide ja aiamööbliga,  kuid tugeva tuulega võivad kahju tekitada ka väiksed lahtised esemed, nagu näiteks lilleamplid või laste mänguasjad,“ toob Kobi näite.

Kahjude tekitamise eest vastutab kinnistu omanik, kelle krundil puu kasvas või kelle kinnistult kahju põhjustanud ese lendu läks.

Soovitused tormikahjude ärahoidmiseks

Kahjude vältimiseks jagab Seesam kindlustuse esindaja lihtsaid nõuandeid:

Uudised

Kõik uudised
Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid
22.05.2024 Marit Raag

Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid

Seesami läbiviidud uuringust selgus, et pea pooled eestimaalased oleksid enda sõnul motiveeritumad töötajad, kui tööandj...

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%
10.05.2024 Deividas Raipa

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%

Baltikumi juhtiv kindlustusettevõte Compensa Vienna Insurance Group jätkas 2023. aastal oma varasemat kasvu. Ettevõtte k...

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!
11.04.2024 Liljan Männiste

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!

Alates märtsist on Rimi lojaalsusprogrammi klientidel suurepärane võimalus osta mitmeid Seesami kindlustustooteid tavahi...