Important message icon

23.05 on Seesami Rakvere ja Jõhvi kontorid suletud!

Kevadel sagenevad õnnetusjuhtumid aias ja terviseradadel

04.05.2018 Dagmar Gilden
Kevadel sagenevad õnnetusjuhtumid aias ja terviseradadel

Seesami õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuht Dagmar Gildeni sõnul on aias toimetamine ja sporditegemine inimeste jaoks tihti tegevused, milles ei osata näha ohtu. Tegelikult aga kiputakse pärast tubast talveaega esimeste soojade päikesekiirtega liiga palju korraga ette võtma ning hooletu tegutsemine võib koduaias töötades või looduses rattasõitu nautides valusalt lõppeda. Peamised aiatööde ja tervisespordiga seotud kahjud, millest kindlustusseltsi teavitatakse, on lihaste venitused, liigeste nihestused, haavad, luumurrud ja põrutused.

„Koduaias vigastatakse end enim puuoksi lõigates, redelilt libastudes ja kasvuhoonet korrastades. Meie praktikas on ligi poolte vigastuste põhjuseks just kukkumine ja keskmiselt võib selline õnnetus viia täiskasvanu kuuks kuni kaheks töölt eemale,“ selgitas Gilden.

Samuti ei ole ohutud suured ja rasked esemed ning kivid, mida kevade saabudes ühest aianurgast teise hakatakse lohistama. Siin võib üks vale liigutus ja tähelepanematus töötegija mitmeks nädalaks haiguslehega tõvevoodisse murda ja õnnetusjuhtumikindlustuseta isikult ka suure osa sissetulekust röövida.

„Õnnetusi ikka juhtub, kuid enne aias tööle hakkamist tasub veenduda, et vana puitredel oleks kasutuskõlblik, samuti tuleb hinnata enda füüsilist vormi ja vastavalt sellele tegutseda. Isegi tugevad inimesed peaksid suuri kivimürakaid ja teisi raskeid esemeid abilisega nihutama ja töö mitme päeva peale planeerima. Sae või mõne teise terariista kasutamist nõudvaid töid tuleks kindlasti teha kindaid ja kaitseprille kasutades,“ rõhutas kindlustaja kaitsevarustuse tähtsust. Täiskasvanutel on tihti ka miljon mõtet peas, mis hajutavad tähelepanu ja võivad viia õnnetuseni. Seepärast on oluline ka iga töö juures mõttega kohal olemine.

Lisaks koduaiale kipuvad õnnetused juhtuma ka erinevate spordialadega tegelemisel, sest just kevad viib tervisesportlased rattaga ja rulluiskudega loodusesse ning esimeste soojade ilmadega palli mängima.

„Olgu selleks rattaga läbi süütuna näiva löökaugu sõitmine, väike kivike rulluisu rataste all või ebaõnnestunud pallilöök – tihti piisab hetkelisest tähelepanu hajumisest ja õnnetus ongi käes. Seetõttu tuleks kasutusele võtta kõik vahendid, mis aitavad sporditegemist turvalisemaks muuta,“ õpetas Gilden.

peab rulluiskude, jalg- ja tõukerattaga sõites kuuluma iga inimese turvavarustusse kiiver ning vajadusel ka põlve- ja küünarnukikaitsmed.

Uudised

Kõik uudised
Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid
22.05.2024 Marit Raag

Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid

Seesami läbiviidud uuringust selgus, et pea pooled eestimaalased oleksid enda sõnul motiveeritumad töötajad, kui tööandj...

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%
10.05.2024 Deividas Raipa

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%

Baltikumi juhtiv kindlustusettevõte Compensa Vienna Insurance Group jätkas 2023. aastal oma varasemat kasvu. Ettevõtte k...

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!
11.04.2024 Liljan Männiste

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!

Alates märtsist on Rimi lojaalsusprogrammi klientidel suurepärane võimalus osta mitmeid Seesami kindlustustooteid tavahi...