Important message icon

23.05 on Seesami Rakvere ja Jõhvi kontorid suletud!

Kes hüvitab tormituultest räsitud kortermaja katuse remondi?

29.09.2021 Sandra Smirnova
Kes hüvitab tormituultest räsitud kortermaja katuse remondi?

Sügis toob kaasa karmid tuuleiilid, mil marutuul murrab puid ja rebib lahti katuseservi, hullemal juhul jääb peavarjuta kogu kortermaja. Kes hüvitab sellisel juhul tekkinud kahju? 

Sügise saabudes kimbutavad Eestimaad taas kiired tuuleiilid, mille tagajärjel suurenev kindlustusjuhtumite arv ning kasvavad kahjunumbrid annavad aimu, kui suureks ohuks võivad tormituuled ja sademed olla inimeste tervisele, kodule ning varale. “Kui eramaja omanikele on selge, kuidas kriitilises olukorras kiiresti lahendus leida, siis kortermajades jääb vastutusala tihti selgusetuks ning probleemide kõrvaldamine tekitab suurt stressi,” sõnab Seesami varakindlustuse tootejuht Sandra Smirnova.

Ta toob näiteks, et kui tormituulte küüsi peaks sattuma eramaja katus, siis on üldjuhul teada, kas majas on kindlustus ning kelle poole kahjude korral pöörduda. Kui aga tuuled peaksid räsima kortermaja katust, on tegu kõigi majaomanike kaasomandit puudutava kahjuga, mille eest peavad kõik ka solidaarselt vastutama. “Kodukindlustus pakub kaitset korterisiseste riskide eest, kui aga kahju puudutab korteri kaasomandisse puutuvaid osasid nagu näiteks kortermaja kandvad konstruktsioonid, vundament, rõdud, kelder, katus, välisfassaad või täiendavad rajatised, vastutab parandustöödega seotud kulutuste eest kogu korteriühistu,” selgitab Smirnova.

Üks värskemaid raputavaid juhtumeid Seesamis on traagiline õnnetus eelmisest kevadest, mil torm rebis korterelamu katuse täielikult küljest, tuues kaasa 30 000 euroni ulatuvad kahjud. “Tegemist oli väikse korteriühistuga, kus kortereid oli kokku vaid kaheksa – kinnisvara varakindlustuse puudumisel oleks pidanud katuse taastamise eest tasuma korteriühistu liikmed oma taskust, mis teeks antud kahjujuhtumi korral 3750 eurot korteriomandi kohta,” toob ekspert välja. Kuna reeglina kaasnevad tormituultega ka tugevad vihmad, võivad täiendavad niiskuskahjud kahjusummat veelgi kergitada.

Seepärast on ootamatute kulude vältimiseks mõistlik igal korteriomanikul kindlustada nii enda korter eraldi kui ka korterelamu kaasomand ühiselt. “Viimaste aastatega on end kindlustada soovivate korteriühistute arv aina kasvanud. Tärkava huvi üheks ajendiks on kindlasti üleüldine teadlikkuse kasv, teisalt võib ühistuid kindlustama suunata enda nahal kogetud õnnetu juhtum, mille ühistu liikmed on pidanud oma taskust kinni maksma. Keskmise suurusega korterelamu puhul on iga korteri makstav kuine kindlustussumma vaid paari euro ringis, millest saadav turvatunne ootamatustega toimetuleku ees on kindlasti seda väärt,” sõnas ekspert.

Uudised

Kõik uudised
Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid
22.05.2024 Marit Raag

Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid

Seesami läbiviidud uuringust selgus, et pea pooled eestimaalased oleksid enda sõnul motiveeritumad töötajad, kui tööandj...

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%
10.05.2024 Deividas Raipa

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%

Baltikumi juhtiv kindlustusettevõte Compensa Vienna Insurance Group jätkas 2023. aastal oma varasemat kasvu. Ettevõtte k...

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!
11.04.2024 Liljan Männiste

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!

Alates märtsist on Rimi lojaalsusprogrammi klientidel suurepärane võimalus osta mitmeid Seesami kindlustustooteid tavahi...