Important message icon

23.05 on Seesami Rakvere ja Jõhvi kontorid suletud!

Kas ka sina?! Voodis telefoni skrollimine võib päädida kopsaka hambaraviarvega  

13.11.2023 Dagmar Gilden
Kas ka sina?! Voodis telefoni skrollimine võib päädida kopsaka hambaraviarvega   

Seesami kodukindlustuse tootejuhi Dagmar Gildeni sõnul saavad kahjukäsitlejad tegeleda igal kuul sadade juhtumitega, kus kõige argisemate tegevuste käigus juhtuv äpardus sunnib inimese pikaks ajaks töölt pausile või toob kaasa suure raviarve. 

„Väga paljud juhtumid on seotud kodus, aias, tänaval või parkimisplatsidel kukkumisega, kuid aegajalt hüvitame õnnetusjuhtumi kindlustuse raames ka sellised kahjud, mis isegi kogenud kindlustuseksperte üllatavad või muigama panevad,“ rääkis Gilden.

Tema sõnul on õnnetusjuhtumi kindlustuse raames tegeldud juhtumitega, kus inimesel kukub voodis pikali olles telefon käest näkku ja ta saab kannatada. „Paremal juhul on tagajärjeks katkised prillid, sinikas ja valu, halvemal juhul aga võib telefon silma vigastada või hamba murda,“ tõi ta näiteid kahjukäsitlejate tööst. 

Tema kinnitusel moodustavad valdava osa kindlustuse lauale jõudnud õnnetustest siiski juhtumid, mille riski paljud inimesed ette näha oskavad.  

„Küsisime kevadel uuringus 500 inimeselt, milliseid õnnetusi nad enim pelgavad. Üle kolmandiku vastanutest ütles, et kõige tõenäolisemaks peavad nad tasasel pinnal libisemist või kukkumist, seda eriti vannitubades. Veerand vastajatest leidis, et ka trepist kukkumine on risk, mida nad pelgavad,“ loetles ta inimeste hirme.

Dagmar Gilden lisas, et kukkumised ja libisemised ei ole sugugi ainult talvine mure – kukutakse ka koduhoovil niiskel murul, järve ääres ujuma minnes, koristamise käigus, autost väljudes porisele pinnale astudes ja loomulikult ka niiskel vannitoa põrandal. Trepilt ja redelilt kukkumisi esineb mõnevõrra vähem, kuid hüvitisstatistika näitab, et need on sageli tõsisemate tagajärgedega. „Redelilt kukkumiste puhul on hüvitised olnud näiteks 23% kõrgemad kui tasapinnal kukkumiste puhul,“ lisas ta. 

Tema sõnul on jalgrattaga kukkumised üha sagedasemad. Seesam kindlustus on hüvitanud selle aasta üheksa kuuga juba 30% rohkem jalgrattalt kukkumise tagajärjel tekkinud kahjusid kui kogu eelmise aasta jooksul kokku. Gildeni kinnitusel esineb jätkuvalt väga tihti ka enda äralöömist. 

„Juhtumid, mis igaühele elust tuttavad, on jala või varba äralöömine uksepiida või muu mööblieseme vastu, aga ka haamriga sõrme pihta löömist. Kahjuks näeme jätkuvalt tihti ka juhtumeid, kus vähem ja rohkem tõsised vigastused tekivad inimestele töö käigus – kas valede töövõtete, inimese enda või kolleegide hooletuse tagajärjel,“ rääkis ta.

Seesami esindaja sõnul on märgata ka, et kasvamas on tervisespordiga seotud vigastused. „On hea meel näha, et inimesed on väga aktiivsed ning hoiavad oma vormi spordisaalides, terviseradadel või kodus võimeldes. Samas peaks selliste tegevuste puhul samuti endale igaks juhuks õnnetusjuhtumi kindlustuse tegema. Meie kahjukäsitlejate laual on olnud juhtumid, kus kodus trenni tehes on end hantlite või muude abivahenditega vigastatud, võimlemise käigus kukutud, kergliiklusteel joostes komistatud ja palju muud, mis võib nii valu kui ka töölt eemalviibimisi põhjustada,“ sõnas Gilden, kelle sõnul Seesam kindlustuses registreeritud sportimise käigus tekkinud juhtumite arv on eelmise aastaga võrreldes kasvanud pea 40%.

Kindlustuseksperdi sõnul näitas Seesami uuring, et inimesed kardavad muuhulgas ka vigastusi, mida võivad tekitada koera ründamine. Õnneks selliseid juhtumeid massiliselt ei esine, küll aga saab õnnetusjuhtumi kindlustus tema sõnul hüvitada igal aastal juhtumeid, mille põhjustajaks on lemmikloomad. 

„Näiteks võib suurema koera äkiline sikutus rihma otsas tuua kaasa päris tõsiseid venitusi või lihaserebestusi. Samuti oleme tegelenud juhtumitega, kus taaskohtumise üle rõõmustav koer oma omanikule sellise hooga peale paiskub, et omanik selili kukkudes oma sabakonti vigastab. Kindlustushüvitised on ka sellistel puhkudel abiks vigastustest ja võib-olla ka omaniku ja looma heade suhete kiirel taastumisel,“ rääkis Seesami esindaja.

Uudised

Kõik uudised
Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid
22.05.2024 Marit Raag

Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid

Seesami läbiviidud uuringust selgus, et pea pooled eestimaalased oleksid enda sõnul motiveeritumad töötajad, kui tööandj...

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%
10.05.2024 Deividas Raipa

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%

Baltikumi juhtiv kindlustusettevõte Compensa Vienna Insurance Group jätkas 2023. aastal oma varasemat kasvu. Ettevõtte k...

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!
11.04.2024 Liljan Männiste

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!

Alates märtsist on Rimi lojaalsusprogrammi klientidel suurepärane võimalus osta mitmeid Seesami kindlustustooteid tavahi...