Important message icon

23.05 on Seesami Rakvere ja Jõhvi kontorid suletud!

Just need esemed langevad enim pikanäpumeeste saagiks

05.10.2023 Kristel Kobi
Just need esemed langevad enim pikanäpumeeste saagiks

Inimesed arvavad, et vargad võivad enim käe nende vara järele sirutada kodus või avalikus ruumis, tunduvalt vähem kardetakse pikanäpumeeste tegevust suvila või auto puhul, selgub Seesami uuringust. Kindlustaja selgitab, millistes kohtades ja millised asjad tegelikult kõige rohkem varaste saagiks langevad.

Seesami läbiviidud uuring näitas, et varguseriskidest pelgavad inimesed enim, et neid võib ähvardada vargus kodust (ohtu tajus 48% vastanutest) või käekotist, telefonist või rattast ilmajäämine avalikus kohas (45%). Seesami kahjujuhtumite statistika kinnitab, et inimesed on ohutajuga õigel teel. „Kõige sagedamini toimuvad vargused tõesti kas avalikus ruumis või kodus, seevastu saan meie kogemuse põhjal öelda, et näiteks vargused suvilatest on viimastel aastatel vähenenud,“ tõdeb Seesami varakahjude valdkonnajuht Kristel Kobi.

Käimasolev aasta paistab silma jalgrattavarguste poolest
Avalikus ruumis sel aastal esinenud vargusjuhtumitest toob kindlustaja välja kohvikus ja ühistranspordis riiete taskust võetud võtmed, rahakotid ja muud esemed ning ka kummalisema varguse, kus liinibussist varastati pagasihoiust kohver. „Eksitusega ei saanud tegemist olla, kuna pagasisse üleliigset kohvrit ei jäänud. Ilmselt bussilt varem maha läinud isik võttis kaasa kohvri, mis talle ei kuulunud,“ pidas Kobi tõenäoliseks.

Ülekaalukalt enim on aga sel aastal varastatud jalgrattaid. Kui 2022. aasta esimeses pooles toimus 22 vargust, millest seitse olid rattavargused, siis tänavu on varguste üldarv sama, ent pikanäpumeeste saagiks on rattad langenud lausa neljateistkümnel korral.

Rattaid varastatakse kõige rohkem trepikodadest ja kortermaja alustest garaažidest, kuid neid võetakse ka avalikest parklatest ja seda eriti öisel ajal. Kindlustajale meenub ka juhtum, mil kõrghaljastusega eluhoone tagahoovist viisid vargad öösel terrassilt ära kaks elektritõukeratast.

Seesami esindaja kinnitab, et vargustel on mõistagi hooajaline iseloom. „Kui talvekuudel paistavad silma terrassi ukseklaaside lõhkumised, mille kaudu sisenetakse eramutesse, siis alates kevadest tõusevad hüppeliselt jalgrataste vargused,“ märkis Kobi. Aasta kokkuvõttes leiab varastatud esemete edetabeli esikolmikust jalgrattad, sularaha ja väärisesemed.

Selle aasta seni suurim vargusega tekitatud varakahju ulatus üle 53 000 euro, millele lisandus 11 000 eurot hoone kahjustuste parandamiseks.  

Vargused suvilatest on viimastel aastatel varasemaga võrreldes aga pigem vähenenud. Põhjusena ei näe varakahjude valdkonnajuht varaste kadumist, vaid soodsamaid ja kättesaadavamaid valveseadmeid ning inimeste kasvanud teadlikkust: enam ei jäeta suvilatesse väärtuslikku ja kiiresti realiseeritavat vara.

Varguste ennetamiseks tuletab kogenud kindlustaja meelde universaalseid nõuandeid: 

Uudised

Kõik uudised
Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid
22.05.2024 Marit Raag

Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid

Seesami läbiviidud uuringust selgus, et pea pooled eestimaalased oleksid enda sõnul motiveeritumad töötajad, kui tööandj...

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%
10.05.2024 Deividas Raipa

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%

Baltikumi juhtiv kindlustusettevõte Compensa Vienna Insurance Group jätkas 2023. aastal oma varasemat kasvu. Ettevõtte k...

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!
11.04.2024 Liljan Männiste

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!

Alates märtsist on Rimi lojaalsusprogrammi klientidel suurepärane võimalus osta mitmeid Seesami kindlustustooteid tavahi...