Important message icon

23.05 on Seesami Rakvere ja Jõhvi kontorid suletud!

3 põhilist viga, mida reisikindlustuse sõlmimisel tehakse

15.11.2017 Jonatan Jõks
3 põhilist viga, mida reisikindlustuse sõlmimisel tehakse

Igal aastal välismaale puhkust nautima suunduvad inimesed sõlmivad küll kindlustuslepingu, kuid pealiskaudse tingimustesse süvenemise tõttu võivad hoopis hüvitisest ilma jääda.

Tavaliselt tähendab reisikindlustus tervisekindlustust, mis hüvitab inimese ootamatu haigestumise või õnnetusest tingitud tervisekulud. Lisaks saab soovi korral reisikindlustusele juurde osta ka pagasi- ja reisitõrkekindlustuse. Et saaksid rahuliku südamega puhkust nautida, reastas Seesami reisikindlustuse tootejuht Jonatan Jõks põhilised vead, mida inimesed reisikindlustuse sõlmimisel teevad.

Ebapiisav süvenemine kindlustustingimustesse

Üsna tihti vormistatakse kindlustus vaid formaalselt ja tingimustesse süvenemata.

See võib tekitada aga olukorra, kus õnnetuse puhul pole kindlustuskaitse või kaitse piirmäär piisav olukorra lahendamiseks. Kui suusareisil juhtub õnnetus ja kannatajal puudub ohtliku harrastuse lisakaitse, siis tavalise reisikindlustuse abikäest siinkohal ei piisa. Või ostab inimene meditsiiniabi kindlustuskaitse, kuid tegelikult tahab, et tal oleks kaetud ka haiguse tõttu reisi ära jäämine või pagasi vargus.

Kindlasti tuleb lepingutingimused läbi lugeda, et olla kursis, millised sündmused on kindlustusjuhtumiks ning mida nende korral hüvitatakse. Kui midagi jääb arusaamatuks, siis tasub küsida kindlustuse müüjalt selgitust.

Reisiiseloom ja kindlustussumma ei klapi

Ravikulud on maailma eripaigus väga erinevad, mistõttu tuleks kindlustussumma valikul sellega arvestada. Näiteks Euroopast välja minnes ei piisa sellest summast, millega eelmisel aastal Rootsis käisid. Ameerikas või Austraalias turvaliseks reisimiseks võiks valida kindlustussumma 200 000 eurot.

Reisitõrke kindlustussummat valides tuleks esialgsed reisikulud kokku lüüa ja mõelda ka sellele, kui palju võib maksma minna uute piletite ostmine, kui reis katkestatakse või on vaja pileteid teisele lennule.

Paljud reisijad alahindavad ka endaga kaasas oleva vara väärtust. 300 eurot reisija kohta jääb väheks, kui reisijal on lisaks riietele kaasas ka uuem nutitelefon või fotokaamera.

Kindlustussumma tasub valida varuga, sest vaid siis saad kindel olla, et oled ootamatusteks 100% valmis.

Leping tuleks sõlmida võimalikult ruttu

Kõige levinum viga on aga see, et reisikindlustuse ostmisega venitatakse. Seda viga teevad sageli ka kindlustustöötajad ise. Tegelikult tuleks kindlustus vormistada koheselt pärast reisi ostmist või miks mitte ka enne. Hinnad ei lähe odavamaks ning mida varem leping sõlmitakse, seda rohkem väärtust tegelikult klient saab, sest kate kehtib siis pikemat aega. Heaks näiteks on hiljutine juhtum Bali vulkaaniga. Inimesed, kes ostsid kindlustuskaitse reisi broneerides ja valisid juurde looduskatastroofide riski, ei pidanud muretsema võimaliku vulkaanipurske tõttu reisi muutumise või ära jäämise pärast. Aga need, kes ootasid sõlmimisega, kuni vulkaan aktiviseerus, ei saanud tegelikult enam sobivat lepingut sõlmida, sest selleks hetkeks oli risk juba hoopis teine. Sama põhimõte kehtib ka haigestumise puhul.

Uudised

Kõik uudised
Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid
22.05.2024 Marit Raag

Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid

Seesami läbiviidud uuringust selgus, et pea pooled eestimaalased oleksid enda sõnul motiveeritumad töötajad, kui tööandj...

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%
10.05.2024 Deividas Raipa

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%

Baltikumi juhtiv kindlustusettevõte Compensa Vienna Insurance Group jätkas 2023. aastal oma varasemat kasvu. Ettevõtte k...

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!
11.04.2024 Liljan Männiste

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!

Alates märtsist on Rimi lojaalsusprogrammi klientidel suurepärane võimalus osta mitmeid Seesami kindlustustooteid tavahi...