Important message icon

Viljandi kontori külastamine 17.06 – 02.07.2024 ainult eelneval kokkuleppel, tel. 506 9185!

Küpsised on väikesed tekstifailid, mille veebilehed salvestavad oma veebilehitsejate arvutitesse või muudesse seadmetesse veebilehitseja failikataloogis.

See aitab lehel jätta meelde teie poolt lehe kuvamiseks valitud sätteid nii, et te ei pea neid iga kord sisestama, et lehitsemist hõlbustada (näiteks kasutatav keel). Küpsised (pärast IP-aadressi salvestamist) ei tuvasta kasutajat kui isikut, vaid nad tunnevad kasutaja ära ainult lehe varasema külastajana. Küpsised aitavad koguda ka statistikat lehe külastatavuse kohta ning optimeerida turunduskommunikatsiooni.

Me kogume seda teavet, kasutades automaatset vahendit Google Analytics, mis võimaldab teada saada ja analüüsida seda, kuidas külastajad veebilehte kasutavad (vahend on saadud USA ettevõttelt Google Inc.).

Siit leiate täpsemat teavet selle kohta, kuidas Google Analytics toimib ja millist teavet see võimaldab koguda ja analüüsida:

https://support.google.com/analytics/answer/1012034?hl=len&ref_topic=6157800

 

Käesoleval veebilehel kasutatakse kolme tüüpi küpsiseid:

1. Seansiküpsised on ajutised ja kaovad, kui te veebilehelt lahkute või veebilehitseja sulgete. Seansiküpsiseid saab kasutada veebilehe teatud funktsioonide ja omaduste aktiveerimiseks.

2. Püsiküpsised ei kao seansi lõppedes ja jäävad teie arvuti või muu seadme mällu. Neid saab kasutada näiteks teie tuvastamiseks lehe unikaalse külastajana, salvestades juhuslikult genereeritud numbri, kohandades lehe sisu vastavalt teie vajadustele, taastades varasemalt valitud teabe ja sätted või kogudes statistikat.

3. Kolmanda isiku küpsiseid kasutatakse reklaami eesmärkidel, näiteks Google AdWords. Neid kasutatakse reklaami sisu kohandamiseks, selle tõhususe hindamiseks ja turunduskommunikatsiooni optimeerimiseks.

Te võite oma salvestatud küpsised igal ajal kustutada ja keelata nende salvestamise teie arvutisse või muusse seadmesse, muutes oma veebilehitseja sätteid. Vaadake, kuidas seda teha, klõpsates enda brauserile vastavat linki:

Mozilla Firefox
Google Chrome
Internet Explorer
Safari

Te võite andmete kogumise Google Analyticsi abil igal ajal ära keelata, tehes seda vastavalt siin kirjeldatule: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/.

Palume tähele panna, et kui te ei anna veebilehele õigust kasutada küpsiseid, siis võivad mõned lehe funktsioonid osaliselt või täielikult kättesaamatuks muutuda.

Ka veebilehte haldav server võib kirjutada päringuid, mille te serverile annate (veebilehe aadress, mille te avate, seade ja veebilehitseja, mida te kasutate, teie IP-aadress ja sisselogimise aeg). Neid andmeid kasutatakse ainult tehnilisel otstarbel – et kindlustada veebilehe nõuetekohane ja ohutu toimimine ja uurida võimalikke turvarikkumisi.