Kas pliidil süttinud toit jätab nälga või koduta?

15.02.2017 Seesam
Kas pliidil süttinud toit jätab nälga või koduta?

Toidu süttimine pliidil on sageli hooletuse küsimus ja seda võib juhtuda meist igaühega. Tehakse mitmeid asju korraga, mis viib tähelepanu toiduvalmistamiselt kõrvale. Samuti võib juhtuda, et pliit on kogemata sisse lülitatud või tööle on pandud vale raud. Probleem aga ei piirdu toidust ilmajäämisega, vaid võib viia suurema tulekahjuni.

“Hetkekski ei soovita mitte ühtegi põlevmaterjalist eset paigutada isegi jahtunud pliidile, sest on mitmeid juhtumeid, kui hooletusest on nupud sisse lülitatud (lapsed käinud tehnikat avastamas, koduloomad jooksnud üle puutetundlike nuppude jne) ja on tekkinud tulekahju. Samuti ei tasu riputada pliitide kohale rätikuid, pajalappe ja teisi põlevmaterjale, mis võivad kukkuda pliidile,” rõhutas Põhja päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo peainspektor Armand Jürgenson.

Mida teha toidu süttimise korral?

Kõigepealt peab alustama sellest, mida kindlasti ei tohi teha, ent mis on tulekahju tekkimise korral inimeste esimene refleks – vee viskamine tulele.

Pannil põlevale õlile ei tohi aga mingil juhul vett peale visata. Vesi tekitab leegilahvatuse ning inimene võib saada tõsiseid põletushaavu. Tulekahju võib sekundiga muutuda väga suureks.

Seesami kahjukäsitluse hinnangul on aastatega küll suurenenud tähelepanu suitsuandurite ja tulekustutusvahendite olemasolule, kuid vastukaaluks on vähenenud inimeste ohutaju ega osata kodu kujundamisel sageli hinnata ilmseid riske.

2016. aasta oli Seesami klientidele tulekahjude osas üsna õnnelike õnnetuste aasta. Tulekahjude arv oli küll 2015. aastaga võrreldav, ent tänu suitsuandurite olemasolule ning koduomanike kiirele reageerimisele ei jõudnud tulekahjud enamasti suureks paisuda. Mitmed tulekahjud olid seotud hooletusega. Tuli sai alguse lisaks pannile küpsema unustatud toidule ka järelevalveta jäetud küünaldest ja hooletust suitsetamisest. Keskmine kahju selliste juhtumite puhul oli ligikaudu 7600 eurot.

Uudised

Kõik uudised
Üürileandja või üürnik – kes peab kindlustama üürikodu?
28.10.2024 Dagmar Gilden

Üürileandja või üürnik – kes peab kindlustama üürikodu?

Kui oled üürikodu omanik või üürnik, tekib paratamatult küsimus, kas kindlustamise eest peab hoolitsema ainult kinnisvar...

Ehitusjärgus kodusid kimbutavad tuli, vesi ja vargad
08.10.2024 Dagmar Gilden

Ehitusjärgus kodusid kimbutavad tuli, vesi ja vargad

Kuigi uue kodu ehitusstsenaariumisse on sisse kirjutatud suur rahakulu ning iga ehitusetapi juurde kuuluvad reaalsed ris...

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!
12.09.2024 Liljan Männiste

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!

Nüüd on taas Rimi lojaalsusprogrammi klientidel suurepärane võimalus osta mitmeid Seesami kindlustustooteid tavahinnast ...