Important message icon

23.05 on Seesami Rakvere ja Jõhvi kontorid suletud!

Eestlased teevad hambad korda tööandja raha eest

27.08.2020 Marit Raag
Eestlased teevad hambad korda tööandja raha eest

Üha enam Eesti ettevõtteid on otsustanud oma töötajate tervise kindlustada, et toetada nende tervist ja võimaldada neile vajadusel võimalikult kiiret ravi. Kõige rohkem kasutavad inimesed seda võimalust hambaravi jaoks, selgub Seesam kindlustuse statistikast.

Igale täiskasvanule on aastas ette nähtud 40 eurot riiklikku hambaravihüvitist, kus patsient ise tasub vähemalt 50% arvest ja seda hambaarstide juures, kellel on kehtiv leping Haigekassaga. Ei ole saladus, et üle pika aja hambaarsti külastades võib visiit osutuda oluliselt kulukamaks.

“Üldiselt võetakse võimalusel hambaravi jaoks ikka maksimaalne kindlustussumma, milleks võib olla olenevalt hüvitisest 100-400 eurot. Sinna hulka kuuluvad nii vastuvõtutasud, stomatoloogiline ravi, uuringuid kui ka suuhügienisti teenused, näiteks hammaste pärlipesu,” sõnab Seesami tervisekindlustuse tootejuht Marit Raag.

Seesami esindaja toob välja, et lisaks hambaravile kasutatakse motivatsioonipaketi võimalusi aktiivselt ka taastusraviks ning vaktsineerimiseks. Eksperdi sõnutsi laekub tänaseks erinevaid kahjusid igapäevaselt 10 ringis.

“Nüüd on isegi märgata mõningat rahunemist. Kuna eriolukorra ajal oli juurdepääs meditsiiniteenustele piiratud, siis pärast piirangute lõppemist kasvas kahjude arv lausa hüppeliselt ning kahjuteadete arv meile mitmekordistus. Hetkel jäävad suurimad hüvitised umbes 400€ juurde,” sõnab Raag.

Suuremaid operatsioone Seesamis hetkel küll registreeritud ei ole, aga sellisel juhul saab olla väljamakse kuni 4000 eurot, mille alla käivad nii voodipäeva tasud, tasulise palati kulud, uuringud ja kirurgilised operatsioonid ning arsti poolt määratud ravimid. Samuti on mitmed tööandjad sõlminud leppe, millega hüvitatakse ka töötajate kulutused arsti poolt määratud taastusravile – füsioteraapiale, ravivõimlemisele ja -massaažidele jm.

“Meil on hea meel näha, et nii paljud ettevõtted Eestis tunnevad huvi oma töötajate tervisliku seisundi vastu. Tegelikult on see oluline mitte ainult inimese enda seisukohalt, vaid kogu ettevõtte “tervist” silmas pidades – terved ja õnnelikud inimesed saavad paremini firma käekäiku panustada, ei pea  töövõimetuspäevi võtma ning kui peakski juhtuma midagi tõsisemat, aitab tervisekindlustus kiiremini tööle naasta,” selgitab ekspert, miks nii paljud ettevõtted on otsustanud töötajate tervisekindlustuse kasuks.

Uudised

Kõik uudised
Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid
22.05.2024 Marit Raag

Just sellest hüvest unistab suurim hulk töötajaid

Seesami läbiviidud uuringust selgus, et pea pooled eestimaalased oleksid enda sõnul motiveeritumad töötajad, kui tööandj...

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%
10.05.2024 Deividas Raipa

Compensa Vienna Insurance Group kasvatas eelmisel aastal Baltimaades tulu 19%

Baltikumi juhtiv kindlustusettevõte Compensa Vienna Insurance Group jätkas 2023. aastal oma varasemat kasvu. Ettevõtte k...

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!
11.04.2024 Liljan Männiste

Oled Rimi lojaalsusprogrammi klient? Siis tea, et Seesamis saad soodsamalt!

Alates märtsist on Rimi lojaalsusprogrammi klientidel suurepärane võimalus osta mitmeid Seesami kindlustustooteid tavahi...