Korterelamute elanike ühisomandi korrashoiu eest vastutab korteriühistu, kes ei pruugi aga ka parima tahtmise juures kõiki ootamatusi ette näha. Korterist alguse saanud tulekahju tulemusena saavad tõenäoliselt aga kannatada ka koridor, katus või vahelagi. Korteriühistu kindlustamine tagab igale selle elanikule turvatunde.
Soovitatav on ühisvara kindlustada koguriskikindlustuse põhimõttel, mille puhul on ühistu kaitstud erinevate ootamatute ohtude korral. Selleks puhuks pakub Seesam laiendatud kinnisvarakindlustust.
Laiendatud kinnisvarakindlustus
Tegemist on koguriski kindlustuskaitsega, mille alusel on kaetud lisaks tavapärastele riskidele (tuli, pikselöök, plahvatus, torustiku leke, sissemurdmine, vandalism ja torm) ka kahjud, mis on tekkinud:
Kinnisvarakindlustus
Kui olete oma korteriühistu riske hinnanud ja veendunud, et nii laia kindlustuskaitse järele vajadus puudub, siis võite valida ka tavapärase kinnisvarakindlustuse, mis pakub kaitset tule, pikseöögi, plahvatuse, sissemurdmise ja vandalismi, torustiku lekke ja tormi vastu.
Mõlemad valikud sisaldavad automaatselt:
Ühistud saavad valida järgmised lisakaitsed:
Vastutuskindlustus
Lisaks varakindlustusele on korteriühistul võimalik kindlustada ka ühistu vastutusega seotud riske. Ühistu vastutus saab tekkida kas tegevusest või tegevusetusest. Näiteks vastutavad kõik ühistu liikmed selle eest, kui hoone katuse räästast kukkuv jääpurikas autokatuse lõhub või pimedas trepikojas kukkudes keegi oma jala murrab. Või hoopis siis, kui puruneb hoone üldtorustik, mis on ühistu hooldada, põhjustades kahju mõnele korterile või vallasvarale.